Wiadomości
Parafia św. Macieja - Bielany

Zyskaj odpust zupełny

Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego rozpoczynamy w naszej parafii trzydniowy odpust, w czasie którego każdego dnia pod zwykłymi warunkami można zyskać odpust zupełny.

Czytaj więcej...

Spowiedź w naszej parafii

Sytuacja jest bardzo zróżnicowana w świecie i w Polsce. Generalnie wciąż nie osiągnęliśmy szczytu liczby zakażonych, mając świadomość, że nie wiadomo jaki procent choruje i zaraża innych bezobjawowo. Koniecznie musimy trzymać się przyjętych zasad dotyczy to m.in. spowiedzi. Niżej podajemy godziny spowiedzi w naszej parafii.

Czytaj więcej...

Święto Bożego Miłosiardzia

Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

Czytaj więcej...

Informacje dla Księży - 20 marca 2020

Sytuacja jest bardzo zróżnicowana w świecie i w Polsce. Generalnie wciąż nie osiągnęliśmy szczytu liczby zakażonych, mając świadomość, że nie wiadomo jaki procent choruje i zaraża innych bezobjawowo. Koniecznie musimy trzymać się przyjętych zasad, licząc się z tym, że mogą one być zaostrzone na przykład co do maksymalnej liczby zgromadzonych osób (10, 20, czy absolutny zakaz opuszczania domu).

Czytaj więcej...

Życzenia wielkanocne z Bielan

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy, aby ten czas był czasem przemiany serc. Aby udział w tych Tajemnicach ożywiał wiarę, dawał nadzieję i umacniał miłość. Życzymy Wam, aby Zmartwychwstanie dokonało się w Waszych sercach i aby dokonywało się każdego dnia.

Czytaj więcej...

Nabożeństwa online w naszej parafii

Z powodu ograniczenia ilości uczestników nabożeństw zachęcamy do włączenia się w modlitwę drogą Internetową. Niżej podajemy godziny transmisji nabożeństw z naszego Sanktuarium 

Czytaj więcej...

Gorąca prośba do parafian

Ze względu na wprowadzony w naszym kraju stan epidemii, został nałożony nakaz, że w Mszy Świętej mogą uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję, jednak nie więcej niż 5 osób.

Czytaj więcej...

Apel Biskupa Bielsko-Żywieckiego w związku z epidemią koronawirusa

Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji. Następuje gwałtowny wzrost zachorowań. Rząd Rzeczypospolitej Polskiej wprowadził stan zagrożenia epidemicznego. Zamknął granice, wszystkie restauracje, bary i placówki handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych i aptek.

Czytaj więcej...

Wskazania duszpasterskie – 18.04.2020

W trosce o zdrowie i życie oraz duchowe dobro wiernych ustalamy następujące zasady duszpasterskie obowiązujące w Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Czytaj więcej...

Komunikat Diecezji Bielsko-Żywieckiej w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

W tym trudnym czasie zagrożenia, kierujemy się wiarą, miłością bliźniego oraz roztropnością. Opierając się na wiedzy epidemiologicznej wiemy, że najgorsze jest tuż przed nami.

Czytaj więcej...