Wiadomości
Parafia św. Macieja - Bielany

Gorąca prośba do parafian

Ze względu na wprowadzony w naszym kraju stan epidemii, został nałożony nakaz, że w Mszy Świętej mogą uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję, jednak nie więcej niż 5 osób.

Czytaj więcej...

Apel Biskupa Bielsko-Żywieckiego w związku z epidemią koronawirusa

Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji. Następuje gwałtowny wzrost zachorowań. Rząd Rzeczypospolitej Polskiej wprowadził stan zagrożenia epidemicznego. Zamknął granice, wszystkie restauracje, bary i placówki handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych i aptek.

Czytaj więcej...

Ważne! Wskazania duszpasterskie na czas epidemii - 26 marca 2020

W trosce o zdrowie i życie oraz duchowe dobro wiernych ustalamy następujące zasady duszpasterskie obowiązujące w Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Czytaj więcej...

Komunikat Diecezji Bielsko-Żywieckiej w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

W tym trudnym czasie zagrożenia, kierujemy się wiarą, miłością bliźniego oraz roztropnością. Opierając się na wiedzy epidemiologicznej wiemy, że najgorsze jest tuż przed nami.

Czytaj więcej...

Spowiedź w naszej parafii

Sytuacja jest bardzo zróżnicowana w świecie i w Polsce. Generalnie wciąż nie osiągnęliśmy szczytu liczby zakażonych, mając świadomość, że nie wiadomo jaki procent choruje i zaraża innych bezobjawowo. Koniecznie musimy trzymać się przyjętych zasad dotyczy to m.in. spowiedzi. Niżej podajemy godziny spowiedzi w naszej parafii.

Czytaj więcej...

Wiara i zaufanie a dar Eucharystii

Od początku Wielkiego Postu słyszymy wezwanie: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” (Mk 1, 15). Spróbujmy odczytać ten apel zastanawiając się nad naszym przeżywaniem Eucharystii.

Czytaj więcej...

Informacje dla Księży - 20 marca 2020

Sytuacja jest bardzo zróżnicowana w świecie i w Polsce. Generalnie wciąż nie osiągnęliśmy szczytu liczby zakażonych, mając świadomość, że nie wiadomo jaki procent choruje i zaraża innych bezobjawowo. Koniecznie musimy trzymać się przyjętych zasad, licząc się z tym, że mogą one być zaostrzone na przykład co do maksymalnej liczby zgromadzonych osób (10, 20, czy absolutny zakaz opuszczania domu).

Czytaj więcej...

Rekolekcje wielkopostyne 2020

Czas Wielkiego Postu jest odczuwalny w atmosferze życia Kościoła w Polsce. Bez wątpienia religia chrześcijańska jest religią radości i krzyża, nadziei i cierpienia, optymizmu i powagi; nie da się zrozumieć sensu naszej wiary bez umartwienia i pokuty. 

Czytaj więcej...

Nabożeństwa online w naszej parafii

Z powodu ograniczenia ilości uczestników nabożeństw zachęcamy do włączenia się w modlitwę drogą Internetową. Niżej podajemy godziny transmisji nabożeństw z naszego Sanktuarium 

Czytaj więcej...

Święto Bożego Miłosiardzia w Wilnie

Nasza parafia w terminie  od 15  do 20 kwietnia 2020 organizuje pielgrzymkę na święto miłosierdzia do Wilna. Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych. Ponieważ musimy zrobić rezerwację hotelu w Wilnie do końca tego miesiąca, zapisy do 28 stycznia do 2020 r.

Czytaj więcej...