Ogłoszenia duszpasterskie
bielany.katolik.bielsko.pl

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 21 kwiecień 2024

Dzisiejszą niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. 

Po południu zapraszamy na godzinę 15:00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu  zakończymy nieszporami o godzinie 16:30.
 
We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. 

W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. 

W piątek, zapraszamy członków ADŚ  na różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej O 16.30, który poprowadzą zelatorzy, oraz na Mszę świętą wieczorną w intencji Apostolstwa. W czasie tej Mszy głoszone są kazania formacyjne Apostolstwa Dobrej Śmierci. 

Ks. Proboszcz zaprasza rodziców dzieci z Bielan Łęk i Zasola przygotowujących się do I komunii świętej na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w sobotę zaraz po Mszy świętej wieczornej. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa. 

Dziękujemy grupie pani Dagmary Filip za posprzątanie naszej świątyni i udekorowanie jej kwiatami. W tym tygodniu o tę posługę prosimy grupę pani Agnieszka Kapica.

Bóg zapłać za ofiary jakie dziś składacie z przeznaczeniem na potrzeby parafii.  

22 października 2023 r. w Kętach został zainaugurowany  Rok św. Jana Kantego w naszej diecezji, który zbiega się z 550 rocznicą Jego śmierci. Stolica Apostolska wydała zgodę na to, aby osoby, które w czasie jubileuszowych obchodów nawiedzą kościół św. Jana Kantego, mogły uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to bardzo wielki przywilej i nagroda za trud pielgrzymowania. Pragniemy zaprosić Was drodzy parafianie do wspólnego pielgrzymowania, całe rodziny z dziećmi, grupy lokalne i wspólnoty parafialne. Nasza Parafialna Piesza Pielgrzymka do Kęt odbędzie się 1 maja ( we środę) wyruszymy o godz.10 z pod salek parafialnych. O godz.12 zaplanowana jest dla nas Msza Św. w kościele św. Jana Kantego w Kętach oraz prelekcja. Powrót pieszo do Bielan. Prosimy o zapisy do niedzieli 28 kwietnia w zakrystii. Wpisowe 10 zł. W drogę z nami wyrusz Panie, nam nie wolno w miejscu stać!!! 

W 2023 roku w naszym Sanktuarium został zainaugurowany cykl koncertów organowych pod nazwą: Muzyka w Sanktuarium Chrystusa Cierpiącego. W niedzielę 28 kwietnia o godzinie 18:00 w ramach cyklu odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Jerzego Kukli. W programie m.in. wybór utworów z polskiej muzyki dawnej. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.    

28.04. 2024 r. (niedziela)  o godz. 16.00 w Oświęcimskim Centrum Kultury, ul. Śniadeckiego 24 w Oświęcimiu odbędzie się pokaz filmu „Sound of Freedom. Dźwięk wolności” (z lektorem w j. polskim) Wiek : od 15. roku życia. Wstęp wolny. Prośba o ofiary na rzecz Stowarzyszenia PoMOC. Projekcję filmu poprzedzi świadectwo Siostry zakonnej Anny Bałchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej z Katowic, która jest terapeutą motywującym, trenerem dialogu motywującego i opowie o pracy na rzecz przeciwdziałania handlowi ludźmi wykonywanej przez Stowarzyszenie PoMOC dla Kobiet i Dzieci im. Maryi Niepokalanej. Za swoja działalność otrzymała nagrodę Totus, Nagrodę im. Księdza Józefa Tischnera, Nagrodę bł. Emila Szramka, Nagrodę od Międzynarodowego Związku Sióstr zakonnych w Rzymie.