Wspólnoty parafialne
Parafia św. Macieja - Bielany

Jesteście BOSCY, czyli słów kilka o Seminarium Odnowy Wiary!

Zdarzyło Wam się kiedyś, że w cieście było za mało słodyczy? Albo, że ziemniaki były niedosolone? Że obiad był w sumie bez smaku? Niby przecież da się go zjeść i nawet wartości odżywcze się zgadzają, ale… brakuje tej przyjemności, tego czegoś. Może to nie idealne porównanie, ale tak samo może stać się z naszą wiarą. Co zatem zrobić, kiedy w życiu duchowym zaczyna „brakować smaku”?
Przez ostatnie dwa i pół miesiąca w naszej parafii trwało Seminarium Odnowy Wiary. Seminarium, czyli czas nauki, zrozumienia i pogłębienia. Te cotygodniowe środowe spotkania zgromadziły niemałą grupę naszych parafian, którzy z niesamowitym zaangażowaniem i radością podejmowali trud odnowy swojej wiary. Warto było poświecić nie jeden mecz, serial, spotkanie czy trochę wolnego czasu, żeby choć trochę zbliżyć się i wzmocnić swoją relację z Tym, który daje prawdziwe życie – Jezusem, jedynym Panem i Królem. Na całość składało się wiele rzeczy – konferencje ks. Romana Berke, piękne modlitwy, śpiew, liczne świadectwa opowiadające o doświadczeniu żywego Boga, a to nie wszystko! Na każdy dzień przygotowany był fragment z Pisma Świętego wraz z pytaniami, które miały pomagać w lepszym zrozumieniu i rozważeniu tego, co Bóg pragnie nam powiedzieć w Słowie Bożym. Na spotkaniach w grupach każdy mógł podzielić się swoimi odczuciami i przemyśleniami. To niesamowicie ubogaciło i zachęciło do jeszcze większego zaangażowania, łącząc i jednocząc uczestników. Cotygodniowa wspólnota i codzienna modlitwa w domu stanowiły tylko pomoc w przeżywaniu najważniejszych wydarzeń związanych z Seminarium Odnowy Wiary – prawdziwego uznania Boga za swojego Ojca, spowiedzi generalnej z całego życia, uznania Chrystusa za swojego Króla i Pana i przede wszystkim – modlitwy z prośbą o wylanie darów Ducha Świętego, czyli umocnienia tych niesamowitych łask i charyzmatów, które otrzymaliśmy na chrzcie świętym i przy bierzmowaniu. Efekt? Radość, łzy, szczęście, umocnienie... Czy zatem wszystko poukładało się w 100%? Czy wszystko już zrobione? Jestem pewien, że nie! Dlatego z Bożą pomocą w naszej parafii formuje się nowa wspólnota – ludzi, którzy w swojej codzienności, każdego szarego dnia pragną odnawiać swoją wiarę. Seminarium to świetna podstawa, to początek pięknej, ale też i trudnej drogi prawdziwego życia z Bogiem. Czy warto? Myślę, że tak. Bo przecież, co albo kto może nadać życiu lepszy „smak” niż TEN, który wszystko stworzył? Za całe to przepiękne dzieło, niech zatem będzie Chwała Panu!
Ks. Marcin Gajzler

Na spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy w czwartki o godz. 19.00.