Wiadomości
Parafia św. Macieja - Bielany

Zapraszamy na roraty

W niedzielę, 27 listopada rozpoczął się okres Adwentu, radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
Zapraszamy do owocnego przeżycia tego okresu w naszej wspólnocie parafialnej. Wszystkich parafian a zwłaszcza dzieci zapraszamy na Msze św. roratnie, które będą sprawowane w naszej parafii codziennie na Zasolu o 16.00 i w Bielanach o godz. 17.00.
Hasłem tegorocznych rorat będzie "Odkrywcy skarbów diecezji bielsko-żywieckiej"
Przeżywane roraty zostały pomyślane i opracowane jako pierwszy etap świętowania Jubileuszu istnienia Diecezji.
Zapraszając dzieci i młodzież na tradycyjne roraty oferujemy im możliwość spotkania z bogactwem wspólnoty naszego kościoła Bielsko-Żywieckiego. Dlatego tytuł tegorocznych rorat brzmi Odkrywcy Skarbów Diecezji Bielsko-Żywieckiej.


Tegoroczne roraty zakończą się wyjątkowym losowaniem nagród: Dla uczestników rorat przewidziana jest możliwość wzięcia udziału w ogólnodiecezjalnym losowaniu Jubileuszowej Nagrody. Losowanie tej nagrody będzie mieć dwa etapy:
1. Parafialny
Dzieci, które będą obecne na wszystkich roratach i zbiorą „skarby diecezji” czyli na swojej mapie uczestnika wkleją wszystkie obrazki wezmą udział w losowaniu parafialnym. Spośród nich na parafii zostanie wyłoniona trójka zwycięzców.
2. Diecezjalny
Spośród nadesłanych zgłoszeń wylosowanych zostanie 25 zwycięzców, którzy otrzymają Nagrodę Diecezjalną za udział w roratach (pielgrzymka do Niepokalanowa wraz opiekunem-rodzicem).

Podczas każdego spotkania na Roratach dzieci będą losować nagrody.
Każdy ma szansę!