Wiadomości
Parafia św. Macieja - Bielany

Światowe Dni Młodzieży w dekanacie

Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku to będzie wydarzenie, które chyba każdy Polak dobrze zapamięta. Do naszej parafii przyjmujemy pięćdziesięciu pielgrzymów z Żyliny na Słowacji.
Młodzi naszego dekanatu już od dwóch lat przygotowują się duchowo na to wielkie wydarzenie, które przed nami. Teraz jesteśmy już jednak na "ostatniej prostej" i nasze przygotowania trzeba skonkretyzować. Z tego właśnie powodu pojawił się pomysł spotkania koordynatorów parafialnych naszego dekanatu.
Spotkanie odbyło się już dwa razy i pojawili się na niej przedstawiciele każdej parafii. Ustaliliśmy kilka ważnych kwestii, m.in. wyjazd naszej młodzieży na wydarzenia główne z Papieżem Franciszkiem do Krakowa.
Skupiliśmy się również na naszych spotkaniach dekanalnych. Oprócz przygotowania duchowego, chcemy się dobrze przygotować między innymi językowo czy muzycznie. Dlatego też wymyśliliśmy tematycznie nasze spotkania. Będzie okazja do uczestniczenia w warsztatach muzycznych, językowych czy w kursie pierwszej pomocy. Planujemy również Mszę Św. w intencji rodzin przyjmujących pielgrzymów. To wszystko, aby dobrze się przygotować na przyjazd naszych gości i pokazać im się z jak najlepszej strony.
Nasze rozmowy skierowaliśmy również na kwestie poruszane na diecezjalnym spotkaniu liderów dekanalnych. Diecezjalne Centrum ŚDM oferuje dla wolontariuszy kurs języka angielskiego czy kurs pierwszej pomocy. Pojawiła się również prośba o promowanie inicjatywy Klubu Tysiąca ŚDM. Akcja polega na zbieraniu funduszy, które zostaną przekazane na organizację Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Filmik, który promuje tą inicjatywę a jest stworzony przez naszych dekanalnych wolontariuszy można zobaczyć pod linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=0oHEP4-Wexg

Nasz dekanat może się pochwalić jeszcze jednym filmikiem https://www.youtube.com/watch?v=RJmT2RQ-Jgs

Dlatego jeśli ktoś się jeszcze waha, czy dołączyć do armii Młodych dla ŚDM – myślę, że Wasza odpowiedź jest w filmiku powyżej.
Już niedługo kolejny filmik pokazujący, co robimy i jak kochamy Boga i siebie nawzajem!

Czekamy na ŚDM w Krakowie!
Magdalena Miłkoś