Wiadomości
Parafia św. Macieja - Bielany

Pożegnanie ks. Piotra

„Trzeba całkowicie być darem, darem bezinteresownym, ażeby w każdym człowieku rozpoznać ten dar, jakim on jest.”
Jan Paweł II

Każdy spotkany na naszej drodze życiowej człowiek jest darem od Pana Boga. Niektórzy pojawiają się nagle i są przyczyną bardzo dynamicznych zmian w naszym życiu. Inni zjawiają się niepostrzeżenie, a my dopiero po pewnym czasie orientujemy się jak bardzo wpłynęli na nasze życie.
Takim „człowiekiem - darem” jest zawsze dla parafian kolejny ksiądz, który w wyniku zmian personalnych w diecezji trafia do danej parafii. W 2010 roku u nas pojawił się ksiądz Piotr. Należy on do osób, które niepostrzeżenie, poprzez przykład własnego życia wpływają na innych. I choć - przyznam szczerze - nie zapadło mi w pamięć jakieś poruszające czy mocne zdanie z kazania to pamiętam inne sytuacje z ostatnich 5 lat. Pamiętam obserwowany wielki szacunek dla osób starszych, witanie się z parafianami i „Szczęść Boże” zawsze ze szczerym uśmiechem na ustach. Pamiętam wspieranie nas młodych w różnych inicjatywach: „powiedzcie czego wam potrzeba do tej akcji, postaram się załatwić”. No i zawsze otwarte drzwi - można było przyjść, porozmawiać i wypić dobrą kawę. Te przyjemności jednak zawsze poprzedzały obowiązki duszpasterskie - czasem trzeba było poczekać, bo ksiądz np. jeszcze kogoś spowiadał.
„To nie słowa lecz czyny świadczą o twojej miłości” - dziękuję za przykład gorliwego wykonywania obowiązków oraz pokonywania własnych słabości, który świadczy o wielkiej miłości do Boga i spotykanych ludzi!
/MW/