Wiadomości
Parafia św. Macieja - Bielany

Pielgrzymka do Północnych Włoch

W terminie od 31 sierpnia do 8 września organizujemy pielgrzymkę do Północnych Włoch z bardzo ciekawym programem przygotowanym przez biuro Orlando. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. proboszczem tel 600 389 569. Koszt wyjazdu: 2350 zł. Program pielgrzymki do odebrania w zakrystii.

Kahlemberg – Trydent – Jezioro Garda – Peschiera del Garda - Sirmone – Sotto il Monte - Mediolan – Magenta – Mesero – Turyn – Oropa – Bra – Monaco – Genua – Portofino - Werona

Dzień 1: Wyjazd z Polski, Kahlemberg (31.08.2018 – piątek)

We wczesnych godzinach rannych, ok. godz. 4.00 spotkanie na wyznaczonym parkingu, pakowanie bagaży, wyjazd w kierunku Czech i Austrii. Po drodze zatrzymamy się na wiedeńskim wzgórzu Kahlemberg, gdzie Król Jan III Sobieski odniósł słynne zwycięstwo nad Turkami. Msza Św. Następnie udamy się w kierunku Włoch w okolice Trydentu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Trydent, Jezioro Garda, Peschiera, Sirmone ( 01.09.2018 – sobota )

Rano, po śniadaniu przejazd do Trydentu, gdzie odbył się jeden z najważniejszych soborów w historii Kościoła. Zobaczymy starówkę miasta oraz kościół San Vigilio. Krótki spacer do centrum miasta. Następnie przejazd nad Jezioro Garda, do Sanktuarium Madonna del Frassino w Peschiera del Garda. Tu w 1510 roku na jesionie objawiła się Matka Boża rolnikowi. Msza Św. Po południu odwiedzimy Sirmione. Spacer uliczkami miasteczka z zamkiem rodziny Scaglierich, który przypomina o XIII–wiecznych władcach Werony, którzy zamienili miasto w fortecę broniącą Jeziora. Wieczorem przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3: Sotto il Monte, Mediolan (02.09.2018 – niedziela )

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Sotto il Monte, rodzinnej miejscowości Św. Papieża Jana XXIII i zwiedzimy muzeum poświęcone Jego życiu. Około południa udamy się do Mediolanu, stolicy Lombardii. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od okazałego Palazzo Sforzesco, przejście reprezentacyjną aleją via Dante do katedry Duomo – największą na świecie katedrą gotycką, zwaną poematem w marmurze. Zobaczymy także pasaż Victora Emanuela z 1876 r., oraz La Scalę - teatr operowy numer jeden na świecie. Wieczorem przejedziemy do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4: Magenta, Mesero, Turyn (03.09.2018 – poniedziałek )

Po śniadaniu udamy się do Magenty, miasta gdzie urodziła się św. Joanna Beretta Molla. Zobaczymy bazylikę św. Marcina, w której została ochrzczona i wzięła ślub. Tego dnia nawiedzimy Sanktuarium Najświętszej Rodziny i św. Joanny w Mesero oraz grobowiec Świętej i jej męża. Po południu przejedziemy do Turynu - stolicy Piemontu. Spacer po historycznym centrum. Zobaczymy renesansową XV-wieczną katedrę św. Jana Chrzciciela - Duomo di San Giovanni - patrona miasta, gdzie od 1578 r. przechowywany jest Całun Turyński- niezwykły wizerunek umęczonego i ukrzyżowanego Chrystusa. Zobaczymy także Plac Karola, Pałac Carignano- gdzie urodził się pierwszy włoski król Wiktor Emanuel II, Bazylikę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, w której znajdują się relikwie św. Jana Bosco oraz jego ucznia św. Dominika Savio. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Oropa, Bra (04.09.2018 – wtorek )

Rano, po śniadaniu przejazd do najbardziej znanego sanktuarium Maryjnego w Piemoncie u stóp Monte Mucrone – do Sanktuarium Matki Bożej, Królowej Gór – Oropa. Tu znajduje się słynąca cudami figura Matki Bożej z Dzieciątkiem, położona w samym sercu Alp. Po południu przejazd do Sanktuarium La Madonna dei Fiori (Matki Bożej Kwiatów) w Bra. Tu każdego roku między 8 a 29 grudnia, często przy silnym mrozie i w śniegu, ponawia się zadziwiający fenomen kwitnięcia drzew rosnących w miejscu objawienia się Matki Bożej. Wieczorem przejazd do hotelu na Riwierze Liguryjskiej, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: Monaco i Monte Carlo (05.09.2018 – środa )

Po śniadaniu wycieczka do Księstwa Monaco. Spacer po najstarszej dzielnicy Ville Vieux. Zobaczymy Pałac Książęcy oraz Katedrę św. Mikołaja, gdzie znajdują się groby rodziny książęcej. Następnie trasą Formuły 1 wzdłuż portu jachtowego przejedziemy do dzielnicy Monte Carlo, gdzie znajduje się słynne na całym świecie Kasyno. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: Genua, Portofino (06.09.2018 – czwartek )

Rano po śniadaniu udamy się do Genui - miasta nazwanego przez Petrarkę – „Kochanką Morza”. Zwiedzanie Porto Antico ( Starego Portu ), katedry San Lorenzo oraz Placu Dantego z pobliską Bramą Miejską oraz z Casa di Colombo (Domu Kolumba z zewnątrz). Po zakończonym zwiedzaniu Genui przejedziemy do Portofino. Rejs stateczkiem do miasteczka z portu w Santa Margherita. Portofino, schowane w zatoczce wygląda jak raj na ziemi i przyciąga swym urokiem gwiazdy filmowe i inne sławy. Czas wolny. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: Werona (07.09.2018 – piątek )

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Werony, miasta słynnych kochanków Romea i Julii, aby zobaczyć najsłynniejszy balkon świata, Palazzo del Capitano, Palazzo degli scaligeri oraz arenę pochodzącą z I w n.e. oraz XII wieczną bazylikę św. Zenona. Wieczorem udamy się w drogę powrotna do Polski. Nocny przejazd autokarem.

Dzień 8: Powrót (08.09.2018 – sobota)

Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Cena: 2350 zł/os.

CENA ZAWIERA :

 • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek – płatny we własnym zakresie, video, wc, rozkładane fotele);
 • 7 noclegów w hotelach **/*** (miejsce w standardowym pokoju 2-os. lub 3-os.);
 • wyżywienie w hotelach 2 x dziennie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji;
 • opieka polskojęzycznego pilota i przewodnika na całej trasie pielgrzymki;
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka od chorób przewlekłych;
 • przedstawiony program zwiedzania.

CENA NIE ZAWIERA :

 • napojów do obiadokolacji;
 • kosztów związanych z realizacją programu (m.in. biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, wjazdów do miast, słuchawek, taksy klimatycznej, przewodników lokalnych, napiwków dla kierowców, TFG, itp.) - około przy 35 osobach 105 euro
 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (3,9% kosztu pielgrzymki);
 • wydatków własnych;
 • świadczeń nie wymienionych w ofercie.

WAŻNE INFORMACJE :

 1. P. ORLANDO TRAVEL zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
 2. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości (paszportu lub dowodu osobistego).
 3. Każdego dnia odprawiona zostanie Msza św. w miejscach szczególnych na trasie pielgrzymki.
 4. Kalkulacja przygotowana dla grupy 35 osób.