Wiadomości
Parafia św. Macieja - Bielany

Akatyst dla Bogarodzicy w Bielanach

Już po raz drugi w tej świątyni grupa śpiewaków pod dyrekcją Magdaleny Rodak zaprosiła do wspólnej modlitwy Akatystem do Bogarodzicy.

W noworoczny wieczór w bielańskim sanktuarium Chrystusa Cierpiącego obok kolęd można było wysłuchać śpiewanej modlitwy ku czci Bogarodzicy.
Już po raz drugi w tej świątyni grupa śpiewaków pod dyrekcją Magdaleny Rodak zaprosiła do wspólnej modlitwy Akatystem do Bogarodzicy. Fragmenty solowe zaśpiewali: Dominika Żmudka i Adam Płonka.
- Tak chcieliśmy uczcić dzisiejszą uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - tłumaczy ks. Marcin Gajzler, jeden z chórzystów. Przed ikoną Matki Bożej pojawiły się świece, dym kadzidła, a z chóru popłynęły słowa uwielbienia dla Maryi, szafarki Bożych dobrodziejstw...
- To nasz kolejny projekt i choć nie utworzyliśmy formalnego chóru, to w tym składzie działamy już coraz bardziej systematycznie. W zeszłym roku przygotowaliśmy też śpiewy pasyjne. Już dziś zapraszamy też na Noc Światła czyli na modlitwę o pokój na świecie kanonami z Taize - mówi Jadwiga Wierzbicka, czuwająca nad organizacją śpiewanej modlitwy w Bielanach.
Noc Światła, połączona z adoracją krzyża, odbędzie się tu w niedzielę 11 lutego.
W bielańskim sanktuarium Chrystusa Cierpiącego zespół śpiewaków pod dyrekcją Magdaleny Rodak zaprosił parafian i gości do pięknej śpiewanej modlitwy Maryjnej: Akatystu ku czci Bogarodzicy. Akatyst wyśpiewali 1 stycznia, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.