Wiadomości
Parafia św. Macieja - Bielany

Plan kolędy w naszej parafii cz. I i II

W najbliższą środę w naszej parafii rozpoczną się wizytę duszpasterską - kolędę. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterzy do powierzonych ich trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Porządek odwiedzin kolędowych jest był wydrukowany  w gazetce parafialnej i jest na stronie internetowej. Bardzo prosimy o przywiezienie księdza na poszczególne rejony. Pięknie by było, gdyby gospodarz, albo ktoś z domowników czekał na księdza przed domem. Kolęda będzie się rozpoczynać o godzinie 8.oo, chyba że będzie inaczej podane w zapowiedzi. Kapłanowi towarzyszyć będą ministranci, którzy będą zbierać ofiary dla pana Kościelnego a na Zasolu dla pana Organisty.

Z racji kolędy, od środy do piątku włącznie nie będzie Mszy świętej Wieczorem.

 

Plan kolędy na ten tydzień:

Ks.  Proboszcz

 • Kańczuga – Rejon I –27.12.2017 r. (środa): od p. Hałat do państwa Kulik.
 • Kańczuga - Rejon II –28.12.2017 r. (czwartek): od państwa Siwek do rodziny państwa Pawińskich.
 • Kańczuga Rejon III –29.12.2017 r. (piątek): Zamłynie i ul. Wierzbowa od p. Szarek do państwa Jurdzeń.
 • Bielany rejon IV – 30.12.2017 r. (sobota): od p. Drabków wzdłuż ul. Kęckiej do p. Antoniny Piaseckiej, dalej ul. na Włosień, ul. Spacerową, powrót na ul. Włosień do pani Stanisławy Hołda.
 • Bielany rejon I –  02.01.2018 r.: od państwa Andrzeja i Marii Dusik na Solisko do państwa Fajferek ul. Solna 43.
 • Bielany ciąg dalszy rejonu I – 03.01.2018 r.: (od godz. 14.00) od Kapiców, ul. Solna 30 do państwa Drabków ul. Solna 23.
 • Bielany rejon V – 04.01.2018 r.: od p. Jana Szczytowskiego ul. Kęcką do pp. Tadeusza i Joanny Czarnik, ul. Zieloną i Kęcką do pp. Żółkiewicz, dalej ul. Główną, zakończenie u pp. Edwarda i Małgorzaty Gabrysiów.
 • Bielany rejon VII – 08.01.2018 r.: od państwa Śliwów przy ul. Mostowej, cała ul. Floriańska, ul. Cicha, zakończenie u pp. Znajów.
 • Bielany rejon VII cz. II – 09.01.2018 r. (od godz. 14.00): od państwa Mrozik, ul. Nad Sołą 13 do państwa Haliny i Piotra Maciąg ul. Nad Sołą 18.
 • Łęki - rejon V –  10.01.2018 r.: (Dwór) ulica Akacjowa od pp. Jana i Alicji Misik, do p. Magdaleny Naglik przy ul. Piastowskiej, do państwa Treścińskich, ul. Dębowa, zakończenie u państwa Henryka i Marii Niemiec, ul. Osiedlowa.
 • Łęki - rejon VI – 11.01.2018 r.: ul. Osiedlowa od pp. Władysława i Michaliny Bienia, na ulicę Sportową, zakończenie u państwa Bogusławy i Jana Śliwka.
 • Łęki rejon VIII 12.01.2018 r.: ul. Piastowska od pp. Adamaszek, następnie ul. Akacjową od pp. Kazimierza i Alicji Kolasa, ul. Brzozową, następnie do pani Grażyny Bednorz, zakończenie u państwa Zemanek na ul. Modrzewiowej 10
 • Łęki rejon VIII cz. II (od godz. 14.00): 15.01.2018 r.: Od państwa Naglik ul. Modrzewiowa 8 zakończenie na ul. Piastowskiej u pana Henryka Kuśnierza.
 • Łęki - rejon VII –  16.01.2018 r.: ul. Słoneczna od pp. Płonków, do ul. Piastowskiej, prawą stroną do ul. Kasztanowej, następnie ul. Świerkowa, zakończenie u pp. Romana i Ewy Kozieł.

Ks. Marcin Gajzler

 • Zasole Bielańskie Rejon I – 27.12.2017  r. (środa): - od pana Bąka na Wałowej, ul. Solna, Piękna, Nowy Świat, Folwarkowa, powrót na Nowy Świat do pani Haliny Kryska.  
 • Zasole Bielańskie Rejon II – 28.12.2017 r. (czwartek): - od państwa Jędrzejko na Zacisznej, ul. Zaciszna, Spokojna, Piękna, Solskiego, Słoneczna, zakończenie u państwa Janiny i Henryka Marszałek na ul. Słonecznej.  
 • Zasole Bielańskie Rejon III – 29.12.2017 r. (piątek): - od pani Janiny Korczyk na Słonecznej, ul. Słoneczna, Piękna, Rolnicza, Piękna, zakończenie u państwa Zygmanek na ul. Pięknej.
 • Zasole Bielańskie Rejon IV – 30.12.2017 r. (sobota): - od państwa Burek i Rozner na ul. Pięknej, ul. Piękna, Wałowa, Piękna, zakończenie u pani Cecylii Merta.
 • Zasole Bielańskie Rejon V – 02.01.2018 r. - od państwa Moniki i Przemysława Dudzic na ul. Pięknej, ul. Piękna, Wrotnowska, Piękna, zakończenie u państwa Bertolin na ul. Pięknej.
 • Ptasznik – 09.01.2018 r. - od państwa Marty i Tomasza Bystrzyckich ul. Ptasznik do pani Stawowczykowej  przy Krzyżówce.
 • Sosinki – 13.01.2018 r.: od p. Jana Sternat do p. Zofii Noworyta.
 • Działki – 15.01.2018 r.: (początek o godz. 15.00) od pp. Michała i Bronisławy Bury do pp. Adama i Agaty Korczyk.
 • Łęki rejon I – 16.01.2018 r.: od państwa Wykręt przez wieś do państwa Załuczkowskich (bez domów na działkach).           
 • Bielany rejon VI – 20.01.2018 r.: od państwa Wojtalów przy ul. Miodowej, cała ul. Miodowa, na ul. Łęcką, powrót na ul. Miodową, do placu św. Macieja, prawa strona placu św. Macieja, dalej ul. Mostowa, zakończenie u państwa  Grzenkowiczów.
 • Bielany część rejonu VIII – 22.01.2018 r. (początek o godz. 15.00): od Państwa Żmudków, ul. Nad Sołą w stronę Mostowej, następnie z powrotem na ul. Mostową. Zakończenie u państwa Krawczyk.
 • Bielany rejon VIII – 23.01.2018 r.: od p. Heleny Drabek ul. Figulowską, dalej ulicą Ogrodową do państwa Mrozik. Powrót na ul. ks. Pleszowskiego, cała ul. ks. Pleszowskiego, przejście na ul. Mostową prawą stroną do p. Drzewieckiego, powrót lewą stroną do pana Stanisława Merty.

Ks.  Kamil Białożyt

 • Zasole Łęckie Rejon I - 27.12.2017 r. (środa): od p. Danuty Korycińskiej do rodziny p. Janoszów droga górką.
 • Zasole Łęckie Rejon II - 28.12.2017 r. (czwartek): od rodziny państwa Przesór do rodziny pani Stawowczyk drogą górką i od lasu do wsi lewą stroną.       
 • Zasole Łęckie Rejon III - 29.12.2017 r. (piątek): od państwa Kolasów do p. Miłoń, domy po lewej stronie drogi głównej w stronę mostu.
 • Zasole Łęckie Rejon IV - 30.12.2017 r. (sobota): od państwa Łacznych od mostu do Ośrodka Zdrowia - zakończenie u państwa  Augustyniaków.Zasole Łęcki
 • Rejon V - 4.01.2018 r.(czwartek): od Niedośpiał do p. Edwarda Halskiego drogą przez wieś.
 • Zasole Łęckie Rejon VI - 11.01.2018 r.(czwartek): od Państwa Smolarek do pp. Ziębów
 • Łęki Rejon II –  13.01.2018 r. (sobota): od państwa Grzegorza i Renaty Kobiałka, ul. Polna, następnie ul. Akacjową do państwa Kramarczyków, potem ul. Parkowa, powrót na ulicę Akacjową do państwa Pyków, zakończenie u p. Korycińskich ul Akacjowa 17.
 • Łęki Rejon III - 18.01.2018 r.(czwartek): od państwa Urbańczyk na ul. Leśnej, następnie przejazd na ul. Zaolszynie do państwa Akinis, domy wzdłuż tej ulicy do pani Matlak Danuty, następnie ulicą Jarzębinową, Wrzosową, Leśną, Orzechową do państwa Gabrysiów. Zakończenie na ul. Leśnej u państwa Zdzisława i Ewy Płonków.
 • Łęki Rejon IV – 20.01.2018 r.(sobota): od państwa Fronia Bogusława i Bożeny. Dalej domy za szkołą do państwa Michalaków, potem do pani Szymik Rozalii, w kierunku hurtowni do państwa Mariusza i Jolanty Bednarz ul. Orzechowa.
 • Bielany Rejon II –  24.01.2018 r.(środa): od p. Komendera ul. Bożej Męki  do państwa Haczek Bożej Męki 1. Początek godzina 15.00
 • Bielany Rejon II cd. – 25.01.2018 r.(czwartek):   od państwa Drabek na  ul. Kwiatowej 17 do państwa Sukienników, dalej ul Partyzantów, Solna numery 17 i 16, powrót na Kwiatową, ul. Krótka, dalej lewą stroną Solnej do ul. Partyzantów, powrót na ul. Solną do pp. Płonków i ul. Plebańską. Zakończenie u pp. Żurków. Początek o godzinie 8.00  
 • Bielany Rejon III – 27.01.2018 r.(sobota): od p. Erwina Pawlusiaka przy ul. Solnej na ul. Krętą. Następnie lewą stroną ul. Beskidzkiej do placu św. Macieja, z powrotem ul. Beskidzką do ul. Plebańskiej, koło cmentarza do p. Augustyna Jedlińskiego. Zakończenie u pp. Leszka i Anny Grygierczyk