ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

31 maj 2020

Po południu o 15.00 zapraszamy na Koronkę do Pana Jezusa Bielańskiego i adoracje Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nabożeństwem majowym o godzinie 16.30.

Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłanie Ducha Świętego, w naszej parafii  pierwszy dzień odpustu.

Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek –  święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Porządek nabożeństw w tym dniu będzie następujący: 7.oo, 8.30, 11.oo suma i wieczorem o godzinie 17.oo. Na Zasolu Msza św. o godzinie 16.oo. Mszę św.  o godzinie 11.oo jako prymicyjną odprawi ks. Jakub Michalik. 

We wtorek w trzeci  dzień naszego odpustu porządek nabożeństw będzie następujący: 7.oo, 8.30, o godzinie 16.oo na Zasolu i wieczorem o godzinie 17.oo. W tym dniu przez wstawiennictwo św. Urbana będziemy się modlić  o Boże błogosławieństwo, zachowanie od klęsk i dobre urodzaje. Po południu udamy się do poszczególnych wspólnot by tam wraz z nimi modlić się o urodzaje:

  • o 14.3o Zasole Bielańskie, Łęki
  • o 15.oo Ptasznik i Kańczuga
  • o 15.3o Zasole Łęckie i Bielany

Dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek w naszej parafii pod zwykłymi warunkami można zyskać odpust zupełny.

W poniedziałek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się w tym dniu, aby o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiali codziennie o godz. 17.30.

W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w naszej parafii codziennie pół godziny przed Mszą rano i wieczorem.

W pierwszy piątek pragniemy odwiedzić z Komunią świętą wszystkich chorych, których odwiedzaliśmy co miesiąc. Prosimy o tym poinformować chorych. Jeżeli komuś nie pasuje dzień lub obawia się z powodu epidemii, to prosimy o tym poinformować księdza, który odwiedza danego chorego.

W pierwszą sobotę oddamy się pod macierzyńską opiekę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki. Po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo czerwcowe połączone z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

W naszej parafii, codziennie rano  i wieczorem pół godziny przed Mszą Św. jest okazja do spowiedzi.

W przyszłą niedzielę, niedzielę w uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się możliwość wypełnienia przykazania w czasie wielkanocnym Komunię świętą przyjąć.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • W środę - św. Karol Lwanga i jego towarzysze
  • W piątek – św. Bonifacy

Dziękujemy wspólnocie „ Źródło Miłosierdzia” za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie dekoracji na dzisiejszą  uroczystość. W tym tygodniu do sprzątania prosimy grupę p. Barbary Wiktor.

Przypominamy, że Ochotnicza Straż Pożarna z Bielan prowadzi dziś kwestę dla poszkodowanych rodzin strażackich, które straciły większą część swoich domów w wyniku pożaru. Może na zewnątrz nie widać, ale szkodny naprawdę są wielkie. Zachęcamy więc do wsparcia.

Jako właściciel sieci sklepów Top Market Łęki oraz Top Sklepy Bielany pragnę włączyć się w pomoc pogorzelcom dlatego dnia 03.06.2020r. za zakupy każdego klienta za minimum 100 złotych przekażę do puszki 5 złotych na rzecz poszkodowanych rodzin strażackich. Dziękuję i serdecznie zapraszam na zakupy 

Ważne! Ks. Kamil zaprasza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na kolejne spotkania formacyjne. Odbędą się one 01.06.20202 (tj. poniedziałek) i 05.06.2020 (tj. piątek) o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.

Od 7 czerwca br. poprzednia dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii obejmująca wszystkich wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostaje zawężona do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem.