Ogłoszenia duszpasterskie
Parafia św. Macieja - Bielany

SÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 16 luty 2020

Jakże często można usłyszeć mądrych tego świata, którzy odrzucają Boże przykazania twierdząc, iż nie cierpią ograniczeń, że kochają wolność. Gdyby pojęli tajemnicę Bożej mądrości, dostrzegliby, że Dekalog jest darem kochającego Ojca, który nie chce, by Jego dzieciom stała się krzywda. Ale człowiek jest wolny i może wybierać. Jak to czynić, by potem nie żałować? Módlmy się częściej do Ducha Świętego. On bowiem przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego.

Po południu zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00 a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nieszporami o 16.30.

W każdą środę po Mszy Świętej na Zasolu i wieczornej w Bielanach odprawiamy  Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza czcicieli Matki Najświętszej, która poprzez swój udział w dziele może wyprosić nam u Bożego tronu potrzebne łaski.

Wspólnota Źródło Miłosierdzia zaprasza w czwartek 20 lutego o godz. 19.00 na Mszę Świętą i nabożeństwo z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała, oraz w sobotę 22 lutego o godz. 18.15 na Wieczór Uwielbienia pod hasłem "Bądź wola Twoja", który poprowadzi ks. Marcin Hałas i Projekt JeMU.

W piątek trzeci tego miesiąca zapraszamy na godzinę 17.00 na Mszę Świętą a po niej na nabożeństwo z prośbami i podziękowaniami do Pana Jezusa Bielańskiego. Zachęcamy do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie.

W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.

Dziękujemy grupie p. Renaty Matlak za posprzątanie naszej świątyni i udekorowanie jej kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania prosimy Wspólnotę Źródło Miłosierdzia.

Przypominamy, że dzisiejsza składka jest przeznczona na ubezpieczenie parafii.

Zapisy do przedszkola w Bielanach na nowy rok szkolny 2020/2021 będą odbywały się drogą elektroniczną od 24 lutego do 12 marca 2020 r. https: //przedszkola-kety.nabory.pl. Po wypełnieniu wniosku elektronicznie prosimy o jego wydrukowanie i dostarczenie do przedszkola do 13.03.2020. Natomiast 6 marca na godz. 10.00 zapraszamy do przedszkola wszystkie dzieci, które chcą być przedszkolakami w nowym roku przedszkolnym w ramach programu adaptacyjnego: ,,Dzień otwartych drzwi.