Ogłoszenia duszpasterskie
Parafia św. Macieja - Bielany

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

9 sierpień 2020

Po południu zapraszamy na godzinę 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego a po  niej na Adorację Najświętszego Sakramentu do nieszporów o godzinie 16.30.

W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, sprawowaną w piątek, 14 sierpnia, o godz. 17.00. Jest to jedno z świąt nakazanych, czyli w tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych. Porządek Mszy jak w niedzielę. 

W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.  

W tym tygodniu patronują nam:

  • W poniedziałek - św. Wawrzyniec
  • We wtorek – św. Klara
  • W piątek – św. Maksymilian Maria Kolbe .

Dziękujemy grupie p.  Ewy Mamica za posprzątanie naszej świątyni i udekorowanie jej kwiatami. W tym tygodniu do sprzątania prosimy grupę p. Iwony Pawińskiej. Sprzątanie kościoła będzie w piątek.

W piątek 14 sierpnia pojedziemy na dróżki ku czci Matki Boskiej. Wyjazd 05.15 z Łęk, z przystanku na Kęty, poprzez Zasole, Zasole Biel. i Bielany. Wyjazd spod kościoła o godz. 05.35. Do środy można się jeszcze zapisać na ten wyjazd.

Ponieważ powoli zbliża się termin rozpoczęcia prac związanych z remontem organów, składka w przyszłą trzecią niedzielę miesiąca chcemy przeznaczyć na ten właśnie cel. Informujemy, że na dzień dzisiejszy mamy zgromadzone na ten cel 31 tyś. zł i 200 $. Będziemy wdzięczni na życzliwe podejście do tej prośby.

Rodzina Bartka Bertolina pod patronatem Fundacji Moc Pomocy z Wrocławia i lokalnych jednostek OSP pragnie dnia zorganizować Charytatywny piknik rodzinny pod hasłem „PoMoc dla Bartka”. Bartłomiej aby odzyskać sprawność fizyczną i powrócić do sportu potrzebuje naszego wsparcia. Prosimy więc o pomoc w organizacji pikniku. Każdy z nas już teraz może oddać na sprzedaż przeczytane książki, zabawki, z których wyrosły już dzieci, opatrzone ozdoby, kwiaty doniczkowe, sadzonki roślin itp. Zapraszamy do udziału w pikniku również firmy - potrzebujemy fundatorów nagród, fantów na loterię, sponsorów, atrakcji. Wszystkie datki trafią do puszki Bartka a następnie na konto fundacji. Już teraz bardzo dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom które, włączą się w przygotowanie pikniku, oraz wezmą w nim udział. Ofiarowane rzeczy można przynieść do domu Barta albo do salki na plebanii. Termin pikniku podamy kiedy w naszym powiecie zostanie odwołana żółta strefa.

                                                                                                                        Organizatorzy

W związku z tym, że powiat oświęcimski jest objęty żółtą strefą informujemy, że w kościele nie ma ograniczeń co do ilości osób, nadal obowiązują maseczki. Prosimy o przestrzeganie tego obostrzenia.